25.07.2011

 MIKSOLOGIA

Miksologia, hmm.. bardzo fajna opcja, umiejętność jaka doszła wraz z dodatkiem The Sims 3: Po zmroku. Miksologii nie można zarejestrować jako samozatrudnienie, można jednak podjąć pracę w każdym dostępnym dla naszego Sima barze; zwyczajnie zastępujemy wtedy barmana, który w razie potrzeby pozostaje na "posterunku" i w każdej chwili może nas zastąpić. 

Początki nauki miksologii są dla naszych Simów zazwyczaj bardzo ciężkie; non stop tłuczą butelki, robią obrzydliwe drinki, które nie dość, że nikomu nie smakują to w dodatku są przyczyną choroby żołądka, a co za tym idzie wymiotów... Aby ułatwić Simą naukę miksologii możemy za pkt. szczęścia życiowego (15 tys.) kupić hmm.. coś w rodzaju dodatkowej cechy: "Niezły miksolog". Dzięki niemu Simy przygotowują dużo lepsze drinki i szybciej się uczą. Moja Simka Jessie opanowała mistrzowsko umiejętność miksologii.. UWAGA... zaledwie w kilka simowych godzin. Jak się jej to udało? Po 1sze jest wampirem, a wiadomo wampiry uczą się ze zdwojoną szybkością, poza tym miała właśnie tą ww. cechę.

Co poza tym? Hmm.. Mamy różne rodzaje drinków: drinki zwykłe i drinki nastrojowe. Drinków nastrojowych mamy 5. Są to napoje, które wpływają w jakiś sposób na nastrój, bądź zachowanie Simów.
1. Energetyczne drinki - 4 godzinny nastrójnik ROZBUDZENIE; dają taki sam efekt jak kawa; po pozytywnym nastójniku pojawia się negatywny :((
2. Romantyczny drink - nastrójnik nazywa się: W NASTROJU i trwa 2 godziny. Mimo, że nazywa by sugerowała, że Sim jest w romantycznym nastroju, jakoś nie zauważyła dodatkowych opcji itp.
3. Drink zysku umiejętności - 4 godzinny nastrójnik WZMOCNIENIE UMYSŁU - jak sama nazwa wskazuje Simy uczą się po nim szybciej. Szkoda tylko, że jest tak krótki.
4. Pochłaniacze smutku - nastrójnik UTOPIONE SMUTKI niby 2 godzinny, ale znika zaraz gdy nasz Sim przestaje pić drinka.
5. Zwariowane drinki - 5 godzinny nastrójnik SZALONA ZABAWA hmm... nic nadzwyczjanie szalonego.. Sim ma po prostu ceche Szalony przez czas trwania nastrójnika.

Dodatkowo nasze Simy mogą tańczyć na barze.

1 komentarz:

  1. aha a ta miksologia to w jakim dodatku jest właściwie?

    OdpowiedzUsuń